انواع چوب و کاربرد آن ها

انواع چوب و کاربرد آن ها

انواع چوب و کاربرد آن ها، کدام چوب به دکوراسیون شما می آید؟

استفاده از تزیینات چوبی راه و رسم خودش را دارد. برخی سفت هستند، گروهی نرم. نقش و شکل‌هایشان نیز با هم تفاوت دارد. به دلیل همین ویژگی‌ها هر چوبی را در دکوری ویژه استفاده می‌کنند. این راهنمای کوتاه که با همکاری بازرگانی دکوبکتاش تهیه شده است را بخوانید تا انواع چوب و کاربرد آن ها درباره‌ی دنیای چوب بیشتر شود.

چوب بلوط (Oak Wood)

چوب بلوط برای مبلمان‌ مدرن و کفپوش‌ جان می‌دهد. با دوام است و با رنگ‌های قرمز و طیف‌های مختلف سفید هم هماهنگی خوبی دارد. از این چوب برای الگوهای کلاسیک و مدرن در دکوراسیون داخلی استفاده می‌کنند.

چوب راش (Beech Wood)

چوب راش همه‌فن حریف است، دوام زیادی دارد و زیبا هم هست. رنگش معمولا زرد خامه‌ای یا قهوه‌ای مایل به زرد است که به محیط گرما و روشنی می‌دهد. از این چوب معمولا در دکوراسیون‌های مدرن استفاده می‌شود. انعطاف‌پذیر است و در مبلمان‌هایی که قرار است زیاد توی چشم باشند، استفاده می‌شود.

چوب کاج (Pine Wood)

چوب کاج ارزان است و تنوع فراوانی هم دارد. در تزیینات داخلی و برای دکور کردن از آن استفاده می‌شود. چوب کاج عطر خوبی به فضا می‌دهد و در عین حال برای طراحی فضاهای دنج و گرم مناسب است.

چوب گیلاس (Cherry Wood)

به گفته طراحان داخلی دکوبکتاش چوب گیلاس را معمولا برای دکوراسیون‌های لوکس انتخاب می‌کنند. این چوب زیبا برای ساخت مبلمان و درها استفاده می‌شود و به آنها جلال و جبروت خاصی می‌بخشد. چوب گیلاس گران اما بسیار زیباست ،‌رنگ تیره‌ای دارد و روی هم رفته، ارزشش به قیمتی که برای آن پرداخت می‌کنید، می‌ارزد.

چوب گردو (Walnut Wood)

چوب گردو به تزیینات مدرن داخلی و دکوراسیون رنگ قهوه‌ای قوی و پررنگ و لعابی می‌بخشد. این چوب ویژه و البته گران است که باعث می‌شود مبلمان شما فوق‌العاده به نظر رسیده و معمولا در دکورهای کلاسیک کاربرد دارد.

چوب توسکا (Alder Wood)

طراحان داخلی دکوبکتاش معتقدند مبلمان‌هایی که از چوب توسکا ساخته شده باشند، همین‌طور درها و پنجره‌های چوبی حالت طلایی‌رنگ و روشنی به خانه می‌بخشند. این چوب برای استفاده در اتاق کودک ایده‌آل است و رنگ گرمی دارد، در عین حال فضای راحت و دلنشینی را فراهم می‌کند.

چوب افرا (Maple Wood)

چوب افرا به دو صورت نرم و سفت طبقه‌بندی می‌شود. هر دوی آنها از بیشتر انواع دیگر چوب‌ها راحت‌تر پاک و تمیز می‌شوند و در عین حال می توانند یک دکور ایده‌آل باشند که آن‌قدرها هم گران نیست.

چوب کاج اروپایی (Larch Wood)

چوب کاج اروپایی بافت و ساختار منحصربه فردی دارد که باعث می‌شود برای دکورهای لوکس و گران‌قیمت گزینه‌ی مهمی باشد. برای تیرهای چوبی سقف‌ها، مبل یا ساخت تزیینات دیواری مناسب به نظر می‌رسند. این چوب رنگ روشن و فضای منحصر به فردی را به مجموعه‌ی شما می‌بخشد.

چوب ماهون (Mahogany Wood)

چوب ماهون برای مبلمان و درهای ورودی یک انتخاب درجه یک است. از این چوب و رنگ‌های قرمز و زیبایش برای ساختن درها یا دکورهای داخلی استفاده می‌شوند. رنگ خاصی به فضا می‌بخشد و طوری است انگار قیمت بالایی داشته باشد.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با انواع چوب اشنا کردیم که امیدواریم مفید واقع شده باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *