دیوار پوش پارکت دیواری

نصب پارکت روی دیواری

پارکت دیواری

دیوار پوش پارکت دیواری  دسته ایی از انواع پارکت چوبی و لمینت هستند اما به جای نصب روی کف بر روس دیوارها نصب می شود. این دیوارپوش علاوه بر استحکام و مقاومتی که دارد می تواند با کفپوش سطح ست شود و یک جلوه بسیار زیبا برای محیط شما داشته باشد. این دیوارپوش به عنوان یک محافظ در مقابل عوامل طبیعی و غیر طبیعی تخریب کننده دیوار مقاوم است.

انواع پارکت های دیواری

پارکت های دیواری در طرح و رنگ های متفاوتی وجود دارد. با توجه به سایر رنگ های استفاده شده در دکوراسیون و رنگ کفپوش می توانید طرح و رنگ دیوارپوش را نیز انتخاب کنید.

محل هایی که می توان از دیوار پوش در آن استفاده کرد

  • دفتر کار
  • منزل
  • بوتیک ها
  • سالن کنفرانس
  • رستوران، کافه

نصب پارکت دیواری

نصب دیوار پوش پارکت دیواری نسبت به پارکت هایی که بر کف نصب می شود بسیار آسان تر است. در نصب کفپوش باید یک سری اصول برای مقاومت در برابر راه رفتن و ضربه دیدن انجام شود اما در نصب پارکت های دیواری این اصول نیازی نیست. همچنین نیاز به زیرسازی مانند سطح ساختمان ها در این نوع نیست.

پارکت لمینت دیواری (Laminate Flooring On Walls) یا در واقع دیوارپوش پارکت لمینت به شما این امکان را می دهد که با نصب آن در فضای منزل و یا محیط کار نه تنها جلوه زیباتری به محیط اطراف خود بدهید بلکه با هماهنگ کردن آن با کفپوش بکار رفته دکور منزل و یا محل کار خود را دوچندان کنید.

علاوه بر این نکته مهم دیگر این است که پارکت دیواری می تواند کمک بزرگی به حفظ دیوارها در برابر عوامل مختلف طبیعی و یا غیر طبیعی کند و در واقع یه عنوان یک لایه محافظ بر روی دیوار عمل کند.

در صورت نصب پارکت لمینت و یا پارکت چوبی بر روی دیوار به عنوان یک دیوارپوش مناسب دیگر لازم نیست نگران میزان سایش برای کفپوش های پارکت لمینت باشید. چرا که در صورت نصب تایل های آن بر روی دیوار دیگر از هر گونه ساییدگی و فشار بر روی آن مصون مانده و سالهای سال می توانید از زیبایی آن لذت ببرید. به ویژه کسانی که به طبیعت علاقه مند هستند.

انتخاب دیوارپوش پارکت لمینت در منزل اهمیت زیادی دارد. به خصوص از لحاظ طرح و رنگ. انتخاب پارکت لمینت تیره یا روشن به عنوان دیوارپوش نکته مهمی است که جهت هماهنگ کردن هر چه بهتر دیوارپوش با کفپوش باید در نظر گرفته شود. به خصوص اگر کفپوش از همان نوع و همان طرح های پارکت لمینت انتخاب و نصب شده باشد.

در واقع نقش دیوارپوش پارکت لمینت مشابه نقش کفپوش در دکوراسیون داخلی منزل است. حتی پارکت دیواری از نظر کسانی که برای نخستین بار به محل کار و یا منزل شما وارد می شوند، پر رنگ تر و واضح تر باشد. که نشان دهنده اهمیت و جایگاه این نوع دیوارپوش در فضای دکوراسیون خانه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *