نقش چوب در زندگی

نقش چوب در زندگی

نقش چوب در زندگی روزمره ما

با وجود پیشرفت روز افزون ابزار الات و وسایلی که در ساخت لوازم منزل مورد استفاده قرار میگیرند میتوان گفت که هنوز هم چوب از ارکان اساسی هر خانه ای بشمار میرود. در این مقاله شما به نقش چوب در زندگی پی خواهید برد.در واقع امروزه هیچ خانه ای را نمیتوان بدون چوب و وسایل چوبی تصور کرد.چوب از جمله موادی است که در طول زندگی بشر به طور فراوان در دسترس او قرار داشته است از این رو نقش پر رنگی در زندگی انسان بازی کرده است.از ساختن سرپناه های ابتدایی در دوران بعد از غار نشینی گرفته تا ساخت مدرن ترین چیدمان های امروزی همه جا رد نشانی از چوب هست .اگر روزگاری بشر به دلیل دسترسی نداشتن به فلز و دیگر وسایل مستحکم تر از چوب استفاده فراوان میکرد بشر امروزی که در محاصره عصر فلز زندگی میکند و به همین دلیل برخی افراد به استفاده از چوب روی اورده اند .

چوب موجب ارامش محیط زندگی میشود

هنوز  مردمانی با قاشق های چوبی غذا میخورند و ظروف چوبی دارند .مردمانی که درمکان های مذهبی و حتی بسیاری از خانه ها از عود وعود سوز استفاده میکنند.هنوز هم در های چوبی قدیمی حس نوستالژی را در انسان ها ایجاد میکند .اکنون چوب در خانه شماست . نزدیکتر از انچه فکرش را بکنید مبلی که روی ان استراحت میکنید صندلی که روی ان مینشینید میز تلوزیون کابینت های اشپزخانه و بسیاری از وسایل خانه شما از چوب استامروزه بسیاری از وسایل را با طرح چوب وارد باراز میکنند که دلیل ویژه ی ان چیزی جز ارامش بخش بودن چوب نیست .چوب نماینده طبیعت در خانه شماست و روح زنده طبیعت را به فضای خانه شما تزریق میکند . چوب به نوعی فرزند آب محسوب میشود و اب منشا ارامش است . در حافظه میز ها و صندلی های شما درختان زیادی نفس میکشند.

ارزش چوب

وسایل چوبی کم خطرند و اگر در محیط و اگر در محیط خانه قرار بگیرند در صورت وقوع زلزله خطر کمتری ایجاد میکنند  اگر روی دست و پا بیفتند هم اسیب کمتری ایجاد میکنند . با گذشت زمان و کهنه شدن وسایل چوبی خانه میتوانید به راحتی با کمی رنگ وجلا تازگی و طراوت را به وسایل خانه بازگردانید همچنین عایق بسیار خوبی دربرابر صداست. در دنیای پر سرو صدای امروزی استفاده از چوب بسیار مفید است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *