همه چیز در مورد پارتیشن

همه چیز در مورد پارتیشن

پارتیشن چیست؟

در جواب پارتیشن چیست باید گفت پارتیشن در لغت به معنی تقسیم کردن و مجزا کردن می باشد. هر سیستمی که بتواند فضا را تقسیم  کند پارتیشن نامیده می شود.

طراحی فضا با انعطاف‌پذیری بالا از لحاظ چیدمان و آرایش عناصر معماری داخلی، متاثر از الگوهای فرهنگی و نیاز ساکنین آن، می‌تواند کارکردهای مختلفی را به فضای زندگی داده و رضایت بیشتری را به افراد بدهد. اما آنچه که همواره باید مد نظر قرار گیرد آن است که هر فضای داخلی اعم از محل کار، تفریح یا سکونت، قابلیت زیبا شدن با استفاده از المان‌های مختلف دکوراتیو را دارد.

پارتیشن ها بر اساس نیازها و کاربرد آن در ادارات و شرکت ها طراحی می شوند و به طور حتم علاوه بر کاربردی بودن پارتیشن به زیبایی های آن نیز در طرحی دکوراسیون داخلی توجه ویژه ای می شود.

مدل پارتیشن می تواند تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون داخلی شرکت و محل کار شما بگذارد، معمولا مدل پارتیشن برای حفظ نظم و آرامش بیشتر کارمندان و نیز کنترل راحت تر آن ها مورد استفاده قرار می گیرد که با هزینه ای مناسب و قابلیت جابه جایی گزینه بسیار مناسبی برای رفع اینگونه نیازهاست.

در طراحی انواع پارتیشن می توان اقلام شیشه، چوب و فلز را مشاهده کرد که هر کدام بنا بر ضرورت و کاربرد، انتخاب و طراحی می شوند.

مزایای پارتیشن‌بندی

  • تفکیک و تقسیم فضا
  • ایجاد محرمیت و یا مانعی برای دید
  • نظم‌دهی و سازمان‌دهی
  • زیبایی و جلوگیری از یکنواختی
  • قابلیت چند منظوره بودن و کاربرد متفاوت از یک فضای بزرگ
  • به صرفه‌‌تر بودن نسبت به دیوار و سادگی نصب

انواع پارتیشن

پارتیشن دوجداره

پارتیشن دوجداره با ام دی اف 16 میل ساخته می شود. تمام لبه های ام دی اف، پی وی سی و عایق رطوبت می شوند همچنین ضخامت پارتیشن 13 سانت و در ارتفاع های کوتاه و بلند یا تا سقف جهت آکوستیک فضا اجرا می گردد. از پرده ولومی فلزی در بین دو جدار شیشه، جهت مات کردن اتاق استفاده می شود .

پارتیشن تک جداره

همانند پارتیشن دوجداره بوده با این تفاوت که از یک جداره در آن استفاده می شود و نمای ظاهری آن کمی متفاوت می باشد و دارای  پرده ولومی نمی باشد.

پارتیشن آلومینیومی (فلزی)

نوع قدیمی تره پارتیشن که از آلومینیوم  و ام دی اف و شیشه، در نمونه های تک جداره و دو جداره ساخته میشد، امروزه با روی کار آمدن پارتیشن های لوکس ام دی افی دیگر طالب ندارد و پردیس دکورال با سابقه طولانی در زمینه تولید این نوع پارتیشن ها تصمیم گرفت تا آن را از لیست مجموعه های خود خارج کند.

نحوه محاسبه متراژ

متراژ پارتیشن،  کمد،  کمد دیواری، پارکت، دیوارپوش بر حسب متر مربع (مساحت) محاسبه می شود.
ولی کابینت و قرنیز بر حسب متر طول محاسبه می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *