پارکت برای فضاهای مدرن

پارکت برای فضاهای مدرن

توصیه مدل پارکت برای فضاهای مدرن زندگی

برای بعضی ها، پارکت وسیله ای تزئین در فضاهای زندگی و برای برخی دیگر، یک عنصر دکوراسیون با دوام و مقرون هزینه است. امروز ما پیشنهادات متعدد و متنوعی برای انتخاب مدل مناسب پارکت برای فضاهای مدرن و یا دفتر شما، و با هزینه مناسب و با دوام ارائه خواهیم داد.

نگاهی دقیق تر به دنیای پارکت

پارکت یک محصول شیک و مقاوم در کف پوشی است که تقریبا در تمامی مکان های زیستس از آن استفاده می شود. پارکت برای فضاهای مدرن ساخته شده از چوب و یا مواد چوب مانند آماده امروزه به لخاظ دوام، مقاومت در برابر سایش، رنگ آمیزی و یا نفوذ ناپذیری آب مورد ارزیابی قرار گرفته و به حسب نیاز از آنها استفاده بعمل آورده می شود. پارکت های ماسیو یکی از مقاوم ترین و در عین حال از نظر نگهداری مشکلترین نوع پارکت می باشد. این پارکت ها قبل از جاگذاری در ابعاد 20x60x300 میلی متر بریده می شوند و با چسب مخصوص به زمین چسبانده می شوند. سپس یک سری سمباده کاری از شماره درشت تا ریز بر روی آنها صورت میگیرد و بعد از این مرحله پارکت با روغن جلای مخصوص نمای ویژه خود را کسب می کند. هر چند پارکت های ماسیو بسیار شیک و با دوام هستند ولی به لحاظ استاد کاری و دستمزد بالای نصب دارای هزینه ای قابل توجه هستند. از سوی دیگر عمر استفاده مفید این پارکت ها بسیار طولانی است؛ در صورت ایجاد خراش و خرابی قادر خواهید بود به سهولت با سمباده کاری و جلا کاری مجددا آن را به حالت روز اول خود باز گردانید.

نقش پارکت در دکوراسیون چیست؟

حال بخش تفریحی موضوع یعنی دکوراسیون را مورد بحث قرار دهیم. یکی ار نکات مهم در امر انتخاب پارکت مناسب، منظره و جلوه کلی پارکت در فضای مورد نظر است. طرح ها و رنگ های مختلف پارکت به فضاها جلوه ای متفاوت می دهند. از سوی دیگر وسعت مکان، ظرفیت نورگیری آن و نحوه استفاده از فضا پارامترهای تعیین کننده برای انتخاب صحیح نوع پارکت و دکوراسیون است. اگر این پارامترها را ندیده بگیریم احتمالا انتخابی درست نخواهیم داشت و آثار منفی در دکوراسیون بچشم خواهد خورد. به نکات زیر توجه کنید.

• در فضاهای کوچک و کم عرض حتما پارکت با رنگ روشن انتخاب کنید. اگر محل مورد نظر خیلی مورد استفاده قرار می گیرد و یا زود زود کثیف می شود، در این صورت نیز با عدم انتخاب پارکت تیره رنگ، پارکت با رنگ های معتدل و با بافت مستحکم و فشرده انتخاب کنید.

• قبل از انتخاب پارکت تن رنگ های موجود در فضای مورد نظر را در زهن خود زنده کنید. در این خصوص مبلمان، پرده و لوازم تزئینی الهام دهنده خواهند بود. سعی کنید تمام اجزاء را یکجا و ادغام شده تخیل کنید.

• در فضاهای که از آنها خیلی استفاده می شود پارکت با بافت مقاومتر انتخاب کنید. ضخامت ایده آل پارکت 8 میلی متر است.

• هم از نظر شیک بودن، هم از نظر نصب پارکت های درزدار اتنخاب مناسبی برای مشکل پسندان خواهد بود.

• شما می توانید با انتخاب مدل های مختلف با ابعاد متفاوت و استفاده توام و یکجای آنها فضایی متفاوت و نو بسازید. در این خصوص انواع پارکت های ای.جی.تی. سلیم/لارج با طراحی یکسان و در ابعاد متفاوت (AGT Slim/Large) گزینه ای مناسب جهت نیل به این ایده خواهد بود.

*در این سری تنها ابعاد پارکت ها متفاوت هستند، رنگ و مشخصات فنی آنها کاملا یکسان است. اگر بررسی شما عمیق تر است و می خواهید فضایی کاملا متفاوت بوجود آورید می بایست قدری نیز در مورد طرح و بافت پارکت سخن گوییم. در اینجا به چند نمونه از مدل های انتخابی و الهام دهنده پارکت اشاره خواهیم داشت

از گذشته الهام بگیرید

همواره گذشته در دنیای دکوراسیون همانند دنیای مد الهام دهنده بوده است. این موضوع در مورد پارکت نیز مصداق دارد. اگر مایل هستید تا فضایی سنتی ایجاد کنید. در این صورت به شما توصیه می کنیم از پارکت های طرح چوب نمای فرسوده و خاکی رنگ استفاده کنید. برای نیل به این منظور ای.جی.تی. راوللو (AGT Ravello) می تواند انتخابی مناسب باشد. اگر مایل هستید روح اسکاندیناوی در فضا حاکم باشد و خاطرات سالیان دهه 60 و 70 میلادی در فضا وجود داشته باشد می توانید از طرح ها و بافت های مکرر هندسی و پارکت های رنگی استفاده کنید. لطفا به خاطر داشته باشید در فصا هایی که از این نوع پارکت ها استفاده می کنید لوازم کم و فضای دلگشا و باز ایجاد کنید. بدین وسیله شکل های هندسی طرح خود نمایی کرده از حرج و مرج لوازم جلوگیری خواهید شد. برای این منظور می توانید از سری ای.جی.تی. بلوط خاکستری (AGT Gri Meşe) براحتی استفاده کنید.

گرمای صمیمی چوب

طرح و رنگ چوب هم در پارکت ماسیو، هم در پارکت لامیننت به فضا حالت طبیعی، گرما و صمیمیتی خاص می بخشد. از این رو در بسیاری از مکان ها مانند اتاق کار، اتاق نشیمن و سالن پذیرایی می توانید از این پارکت ها استفاده کنید. با استفاده از این نوع پارکت ها با معضلات و ریزه کاری های دکوراسیون مواجه نخواهید شد و مجبور نمی شوید تا جهت هماهنگی رنگی زود زود کفپوش را تعویض کنید. پارکت چوبی به شما این امکان را می دهد تا در انتخاب مبلمان و وسایل دیگری تزئینی فصای مورد نظر راحتر باشید و از گزینه های بیشتری برخوردار شوید. پارکت های چوبی در عین حال مناسب برای استفاده در دکوراسیون های مبلمان با رنگ ها متنوع روشن و تیره و همچنین منسوجات گلدار با طرح های متنوع است.

مدرن و با دوام

اگر می خواهید از فصایی مدرن و ساده برخوردار باشید نیز می توانید پارکت برای فضاهای مدرن با رنگ روشن حتی سفید استفاده کنید. این مدل ها خصوصا برای فضاهای با متراژ کم بسیار ایده آل و پسندیده خواهد بود. این پارکت ها با رنگ های خاکستری، زرد و سبز هماهنگی ویژه ای دارد. با استفاده از این نوع پارکت ها دکوراسیون مبلمان چوبی، میزهای فلزی، میزپیشدستی و صندلی کاملا هماهنگ و جلوه ای زیبا خواهند داشت. گزینه دیگر ساده دوستان پارکت های با طرح های نیمه براق و مات و یا طرح سرامیک است. این پارکت ها به فضای مورد استفاده عمق و نورگیری خاص می بخشد و سادگی بسیار شیک و دلگشا ایجاد می کند و همواره مثل روز اول حالت نو می مانند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *